Народний депутат від «Батьківщини», член Комітету Верховної Ради з питань бюджету Іван Крулько разом з делегацією українських парламентарів перебуває з робочим візитом в Брюсселі в рамках триденної конференції високого рівня – «Українського тижня» в Європарламенті.

Під час дискусії «Роль парламенту у бюджетному циклі» депутат розповів про особливості бюджетного процесу в Україні.

«За майже півтора року роботи нинішній склад Комітету з питань бюджету ВР України став свідком та учасником двох бюджетних процесів. На жаль, обидва вони відбувалися зі значними порушенням регламентних процедур», – зазначив Крулько.

Він, зокрема, нагадав, що нинішній Кабінет Міністрів системно ігнорував вимоги законодавства, зокрема, у частині термінів подання до Верховної Ради Закону «Про Державний бюджет України» та процедури його розгляду парламентом.

«Відповідно до чинного законодавства, уряд не пізніше 15 вересня кожного року має подати до Верховної Ради проект закону про Державний бюджет України на наступний рік. При цьому проект держбюджету на 2015 рік було зареєстровано 12 грудня 2014 року, а доопрацьований текст – 22 грудня 2014 року. Практика невчасного подання державного бюджету продовжилась і наприкінці минулого року. Такий підхід є неприпустимим для європейської країни», – наголосив Іван Крулько.

Депутат від «Батьківщини» наголосив і на позитивних змінах, які відбулись у бюджетній сфері України.

«Важливе наше досягнення – реформа Рахункової палати України, прийняття нового системного закону, який регулює її діяльність. Також оновлення всього складу Рахункової палати, що вперше за історію діяльності органу відбувається на конкурсній основі. Реформована відповідно до європейських стандартів, Рахункова палата стане важливим інструментом боротьби з корупцією у сфері використання публічних коштів», – переконаний Іван Крулько.

12802824_10207146563396665_5630302409778258474_n

Нагадаємо, цього року вперше в історії Європарламенту проходить «Український тиждень». Захід розпочався 29 лютого і триватиме до 2 березня.

Під час «Українського тижня» буде презентований план дій щодо реформи Верховної Ради України та перетворення її на сучасну європейську інституцію.