У Держдепартаменті США виступили із заявою про необхідність негайного звільнення народного депутата від «Батьківщини» Надії Савченко у зв’язку з оголошенням нею голодування.

Про це заявив речник Держдепартаменту США Джон Кірбі під час брифінгу після вчорашнього інциденту у ростовському суді над Надією Савченко.

«Ми дотримуємося тієї ж позиції, що й раніше: вона має бути звільнена. Її затримали безпідставно. Ми хочемо, щоб її відпустили і відправили додому», – заявив він.

«Я не можу підтвердити інформацію про її голодування. Ми бачили повідомлення про це … І якщо вона знову оголошує голодування, тоді її здоров’я стає додатковим аргументом і підсилює терміновість вирішення цього питання. Вона повинна бути звільнена», – підкреслив він.

Нагадаємо, 2 березня під час судових дебатів російські прокурори заявили про те, що будуть просити для Савченко 23 роки в’язниці.

Учора, 3 березня, після того, як донецький суд не надав можливості виголосити українській льотчиці останнє слово, Надія Савченко на знак протесту оголосила про початок сухого голодування. Адвокати українки повідомили, що виступ перенесено на 9 березня, але про це їх повідомили лише після закриття дебатів. Сьогодні представники захисту добиваються зустрічі з Надією, щоб відмовити її від голодування.

Не піддаватись на російські провокації і відмовитись від голодування закликала Надію у своїй заяві і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Надіє, ми підтримуємо тебе та просимо: не піддавайся на їхні провокації, не розпочинай знову голодування, яке є вкрай небезпечним для твого здоров’я! Збережи своє життя заради людей, які в тебе вірять! Ти потрібна своїй родині і всій Україні!», – закликала Юлія Тимошенко.

Водночас у соцмережах активно поширюється невиголошене останнє слово українки,  опубліковане на публічній сторінці Надії Савченко у Facebook.

«Апеляції не буде, а буде наступне: після вироку я продовжу голодовку ще на десять днів, доки вирок не вступить в силу і це, незалежно від перекладу вироку українською мовою, бо перекладом вони вміють довго час тягнути. Через десять днів я оголошу сухе голодування і тоді, в Росії є не більше десяти днів, щоб повернути мене в Україну, звідки викрали! І мене не хвилює, яким чином вони будуть це обгрунтовувати.АЯ чула про досить непогані здібності Петра Олексійовича Порошенка в дипломатії. Ну що ж, я сподіваюсь, що його дипломатичних здібностей вистачить на те, щоб в Росії домовитись з одним ідіотом… Адже він обіцяв моїй матері, що ще на травневі свята 2015 року я буду вдома. І поки за мене будуть торгуватися, життя мене буде покидати і Росія мене всеодно поверне в Україну живою чи мертвою! Але поверне!», – заявляє у своїй невиголошеній промові Надія.