Міністр у справах Європи Великобританії Девід Лідінгтон звернувся до офіційної влади Росії із закликом звільнити Надію Савченко, яка оголосила сухе голодування.

Про це повідомила прес-служба британського міністерства закордонних справ у п’ятницю, 4 березня.

Міністр наголосив, що «вкрай стурбований» інформацією про те, що українка Надія Савченко відмовляється від води та їжі, «протестуючи проти свого незаконного утримання у Росії».

«Уряд Великої Британії неодноразово закликав Росію покласти край її незаконному ув’язненню», – заявив Девід Лідінгтон.

Міністр відзначив, що сухе голодування становить загрозу життю Надії Савченко.

«Я наполегливо закликаю російський уряд проявити співчуття і негайно звільнити її», – йдеться у заяві  Девіда Лідінгтона.

Нагадаємо, раніше Держдепартамент США звернувся до російського уряду з подібною заявою.

«Ми дотримуємося тієї ж позиції, що й раніше: вона має бути звільнена. Її затримали безпідставно. Ми хочемо, щоб її відпустили і відправили додому», – заявив речник Держдепартаменту США Джон Кірбі під час брифінгу після інциденту у ростовському суді над Надією Савченко 3 березня.

Нагадаємо, 2 березня під час судових дебатів російські прокурори заявили про те, що будуть просити для Савченко 23 роки в’язниці.

4 березня, після того, як донецький суд не надав можливості виголосити українській льотчиці останнє слово, Надія Савченко на знак протесту оголосила про початок сухого голодування.

Адвокати українки повідомили, що виступ перенесено на 9 березня.

Не піддаватись на російські провокації і відмовитись від голодування закликала Надію у своїй заяві і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Надіє, ми підтримуємо тебе та просимо: не піддавайся на їхні провокації, не розпочинай знову голодування, яке є вкрай небезпечним для твого здоров’я! Збережи своє життя заради людей, які в тебе вірять! Ти потрібна своїй родині і всій Україні!» – закликала Юлія Тимошенко.

Втім, Надія через своїх адвокатів передала, що  не тільки змінила свого рішення щодо оголошення сухого голодування, а й категорично забороняє виводити російських лікарів її зі стану голодування.

Водночас світ вже облетіло невиголошене останнє слово української льотчиці та народного депутат від «Батьківщини»,  опубліковане на публічній сторінці Надії Савченко у Facebook.