Стан здоров’я Надії Савченко, яка голодує в російському СІЗО, значно погіршився.

Про це повідомив у Facebook адвокат української льотчиці Микола Полозов.

«Надія припинила сухе голодування, але вихід з неї відбувається з важкими ускладненнями. Вчора її рвало водою, яку вона намагалася пити. Крім цього стан її і без того виснаженого здоров’я дедалі погіршується. Позначається стара проблема з каменями в нирках, загострена стресом для організму у вигляді голодування (особливо сухим). Висока температура, що не спадає вже кілька днів, свідчить, як мінімум, про серйозне запаленні внутрішніх органів», – розповів він.

За словами захисника, зараз необхідно терміново для провести медичне обстеження Надії.

«Російських медиків вона до себе не підпускає. Як пише сама Надія, тут, в Росії старий ГУЛАГівський принцип «Не вір, не бійся, не проси» став її кредо», – зазначив адвокат.

Микола Позов також з обуренням повідомив, що українських лікарів досі не допустили до його підзахисної.

«Українські медики все ще перебувають у Ростові-на-Дону, так і не отримавши дозволу від російської влади на зустріч і обстеження Надії (мабуть кремлівська образа, озвучена Лавровим, на її дії в суді, виявилася дуже глибокою)», – зауважив адвокат.

Микола Полозов також висловив жаль, з того приводу, що «російський омбудсмен Памфилова не проявляє будь-якої активності в долі Надії в цей критичний момент».

У зв’язку критичною ситуацією захист української льотчиці наполягає: Надії терміново потрібно провести медичне обстеження для оцінки поточного стану здоров’я, визначення потенційних ризиків і правильного виходу з сухого голодування.

«Усі двері в Росії для Надії закриті, а Україна зараз об’єктивно нічим не може оперативно допомогти заручниці. Адвокати – не лікарі і не можуть об’єктивно судити про стан її здоров’я. На мій суб’єктивний погляд,  ситуація є критичною», – б’є на сполох захисник Савченко.

Адвокти українки також закликать всіх небайдужих до долі Надії людей бити на сполох і донести інформацію про її критичний стан до всіх політиків, чиновників, журналістів.

«Здоров’я і життя Надії йдуть на очах. Час минає. І ми всі ніколи собі не пробачимо, якщо …» – апелює до усього світу захисник Надії Савченко.

Нагадаємо, 10 березня Надія у своєму зверненні підтвердила, що припинила сухе голодування. Водночас Савченко заявила, не припиняє боротьби за правду і волю України.