Росія має негайно звільнити українську політув’язнену, народного депутата Надію Савченко та інших українців, яких незаконно утримують на території РФ попри мінські домовленості.

Про це йдеться у заяві глави МЗС Швеції Маргот Вальстрем, яку відомство розповсюдило 13 березня.

«Закликаю Росію негайно звільнити Надію Савченко та інших українських громадян, у т.ч. Олега Сенцова та Олександра Кольченка, які були незаконно затримані і перебувають під вартою попри Мінські угоди», – зазначено у заяві.

«Росія має поважати територіальну цілісність і суверенітет України, а також норми міжнародного права», – наголосила  глава МЗС.

Маргот Вальстрем зауважила також, що право на справедливий судовий розгляд є одним з основних прав людини. І на знак підтримки українських громадян та позиції України представники посольства Швеції у Москві стежитиме за перебігом судового процесу над Савченко 21-22 березня.

Нагадаємо, 10 березня Надія Савченко, народний депутат України, яку незаконно утримують в російському СІЗО, припинила сухе голодування. Того ж дня Надія написала до українців лист-звернення, де пояснила, що не припиняє свою боротьбу за правду і свободу.