Відповідальність за розв’язання політичної кризи лежить на Президентові.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам в парламентських кулуарах.

«Політична ситуація зайшла в тупик. Мені здається, що лідерство у розв’язанні політичної кризи має брати на себе Президент України», – заявила лідер «Батьківщини».

Депутат пояснила, що «роль і місце президента як лідера нації полягає в тому, щоб кризи розв’язувати».

Юлія Тимошенко також упевнена, що до відставки Арсенія Яценюка з посади прем’єр-міністра немає сенсу обговорювати прізвища його наступників.

«Поки прем’єр-міністр сидить на своєму місті, нелогічно вести переговори про те, як формувати новий уряд. Тому що ніхто не вірить, що в цьому залі є голоси для відставки Яценюка та його оточення. Парламент клановий, представлений олігархією. Їх в парламенті – більшість! Саме тому ніхто не вірить, що вони знімуть свого ставленика – Яценюка. І тому не ведеться дискусія, яким має бути новий прем’єр-міністр», – зазначила лідер фракції.

Водночас після звільнення прем’єр-міністра, що автоматично тягне за собою відставку всього уряду, «Батьківщина» готова «до конструктивного діалогу щодо формування нової коаліції, формування нового Кабінету міністрів і призначення нового прем’єр-міністра».

«Ми готові до переговорних процесів, але вважаємо, що спочатку треба відправити у відставку корумпований уряд, а після цього – формувати нову коаліцію, технічний уряд і докорінно міняти стратегію реформування країни», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні під час виступу у парламенті Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» вимагає негайного розгляду постанови про відставку прем’єр-міністра, адже криза в країні «досягла апогею».