Посли «Великої сімки» в Україні закликали Росію звільнити народного депутата Надію Савченко, яка незаконно утримується під вартою.

Про це сказано у заяві, опублікованій на сайті посольства Японії в Україні.

«Посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні висловлюють свою серйозну стурбованість станом здоров’я Надії Савченко, депутата Верховної Ради України та військовослужбовця Збройних Сил України, яка ув’язнена в Росії з 2014 року та зараз голодує, протестуючи проти її утримання під вартою», – сказано в офіційному повідомленні.

Посли G7 закликали російську владу негайно звільнити Надію Савченко та виконувати зобов’язання «Комплексу заходів щодо імплементації Мінських угод», включно зі звільненням всіх заручників та незаконно утримуваних осіб.

Як відомо, до «Великої сімки» входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада.

Нагадаємо, 15 березня парламент Єстонії прийняв заяву на підтримку Надії Савченко, в якій вимагає заборонити чиновникам Російської Федерації, відповідальним за затримання, позбавлення волі і незаконний суд над Савченко, в’їзд на територію Європейського союзу.

Доповідачі ПАРЄ з питань Росії і України також закликали Кремль негайно звільнити українську льотчицю та члена української делегації в ПАРЄ Надію Савченко.

На 21-22 березня російський суд призначив оголошення вироку у справі української льотчиці.

Під час засідання Верховної Ради у вівторок, 15 березня, Юлія Тимошенко закликала депутатів усіх фракцій створити групу, яка поїде до Росії на час оголошення вироку народному депутату від «Батьківщини» Надії Савченко.

Раніше 10 березня народні депутати України, члени фракції «Батьківщина» Альона Шкрум, Іван Крулько та Олексій Рябчин під стінами Новочеркаського СІЗО в Росії, де утримують українку, записали відео звернення англійською мовою до світових лідерів з проханням визволити Надію Савченко.