Народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько на Асамблеї Міжпарламентського Союзу закликав утриматися від проведення заходів організації у Росії через військову агресію проти України та утримання політичних в’язнів.

Про це він заявив під час виступу на 134-ій Асамблеї Міжпарламентського Союзу, що проходить у Замбії.

IMG_0386

«Ми спостерігаємо за кричущими фактами порушеннями прав людини в Російській Федерації, яка вже другий рік поспіль веде неоголошену війну на частині території України. Саме в російській в’язниці уже два роки незаконно утримується народний депутат України, член фракції ВО «Батьківщина» та член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Надія Савченко», – наголосив політик.

Іван Крулько закликав долучитися до акції #FreeSavchenko, яка триває у Верховній Раді Україні, Європейському парламенті та в інших парламентах демократичних країн світу.

IMG_0389

Зокрема, представник «Батьківщини» закликав Міжпарламентський Союз та Комітет з прав парламентарів вжити всіх можливих заходів для забезпечення негайного звільнення Надії Савченко та інших українських політичних в’язнів.

«Ми закликаємо Асамблею Міжпарламентського Союзу утриматися від проведення будь-яких заходів організації у Росії та окупованому Криму через військову агресію Росії проти України, окупацію Криму та утримання політичних в’язнів, допоки Кремль повною мірою не повернеться до дотримання міжнародних зобов’язань», – зазначив Іван Крулько.

Окрім того, під час 134-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу делегація українського парламенту організувала акцію підтримки Надії Савченко.

IMG_0388

Нагадаємо, за даними Міністерства закордонних справ України політичними в’язнями названо 29 громадян України, які або вже покарані судами у Росії, або перебувають у слідчих ізоляторах.

Вже другий день поспіль у Донецькому міському суді Ростовської області проходить оголошення вироку у справі депутата від «Батьківщини» Надії Савченко, яку незаконно утримують і судять в Росії.