Десятки тонн бурштину, які видобувають в Україні та вивозять за її межі, можуть поповнювати бюджет на 500 млн дол. на рік.

Про це заявив в прямому ефірі ток-шоу «Шустер LIVЕ» народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок.

«Легалізація видобутку бурштину може приносити в державну скарбничку понад 1,5 млрд гривень, які згідно затвердженого Держбюджету на 2016 рік планується отримати в дохідну частину. А де ж тоді залишиться решта? Очевидно, що решта осяде в кишенях вже і без того заможних людей», – стверджує народний депутат.

На думку Сергія Євтушка, закон про видобування бурштину досі не ухвалено через інтереси олігархів, адже «за компаніями, якими керують з Великобританії чи інших офшорних зон, в тому числі, за ДП «Укрбурштин», стоять олігархи».

«Акцентувати увагу сьогодні потрібно на долі старателів, які готові сплачувати кошти в державну скарбничку, але натомість отримувати хороші дороги, добре оснащені лікарні і школи, спортивні майданчики. Насправді ж ситуація прямо протилежна: працюючих пенсіонерів обкладають податками, у дітей забирають харчування у школах», – стверджує Сергій Євтушок.

Окрім того, політик наголосив, що підтримував блокування видачі спецдозволів для ТОВ «Надра-Спецленд Ресурси» та ДП «Укрбурштин» ПАТ «ДАК Українські поліметали» 23 лютого 2016 року під час сесії Рівненської облради.

«Ці фірми намагалися отримати дозволи на користування надрами з метою геологічного вивчення. Насправді ж мали на меті без жодного аукціону «захопити у своє володіння» 35 тис. га надр, проте Рівненська облрада рішенням-відмовою зруйнувала масштабну корупційну схему», – підкреслив член фракції «Батьківщина».