«Батьківщина» підтримає створення нової парламентської коаліції та проголосує за новий уряд лише після виконання умов фракції, зокрема, щодо кардинальної зміни стратегії соціально-економічної політики.

Про це лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила під час Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій та комітетів.

«Наша команда дуже чітко задекларувала, за яких умов ми коаліцію і прем’єра можемо підтримати. При цьому нам байдуже прізвище прем’єра!» – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» нагадала умови, які фракція висунула під час переговорів про формування нової коаліції:

По-перше, фракція вимагає розірвати клановий зв’язок між політиками, тіньовим бізнесом та олігархією.

По-друге, негайно виконати невідкладні ультимативні вимоги малого та середнього бізнесу ло влади, щоб почати піднімати економіку.

По-третє, терміново розробити стратегію розвитку аграрного комплексу країни.

«Оскільки Україна у великій частині залишається аграрною державою, слід пролонгувати мораторій на продаж землі на п’ять, сім, десять років – до побудови українського фермерства, яке має забезпечити головні доходи держави та головні доходи фермерських родин», – переконана Юлія Тимошенко.

Четверта вимога – виправити помилкову, руйнівну та непрофесійну соціально-економічну політику.

«Ми вимагаємо негайного зниження тарифів до рівня  мінімальної рентабельності газодобувної галузі, яка подає український газ на потреби населення», – уточнила політик.

По-п’яте, негайно скасувати податок на пенсії, індексувати зарплати, враховуючи те, що інфляція лише в минулому році досягла 49%.

«Спочатку виконання вимог, а потім рухаємось далі. Я вважаю, що зараз є всі можливості перед голосуванням уряду провести ключові законопроекти, які людям дають відчуття, що вся ця програма є реалістичною. Лише після цього є сенс призначати уряд і всіх інших. Якщо ці умови не будуть виконані – партія «Батьківщина» ні в яку коаліцію не піде та не голосуватиме за жодного посадовця», – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер фракції також упевнена, що у разі відсутності змін в економічній політиці та стратегії держави «нема сенсу в ніяких коаліціях, в ніяких урядах, в ніяких прем’єрах».

«Треба просто набратися мужності, відірвати одне місце від крісел і йти на дострокові вибори і питати в людей права правити, а не обговорювати, чому не можливо це робити», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Політик також зазначила, що фракція не претендуватиме на жодну посаду в уряді: ні на посади міністрів, ні на посаду прем’єр- міністра.