Заступник Голови партії «Батьківщина», Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав народних депутатів цього тижня підтримати Рекомендації парламентських слухань щодо внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Про це він заявив під час засідання Погоджувальної ради керівництва ВРУ.

«Я закликаю поставити Постанову про рекомендації парламентських слухань на розгляд парламенту та ухвалити її вже цього тижня. Наш обов’язок – захистити права та свободи внутрішньо переміщених осіб», – сказав Немиря.

Нагадаємо, що 18 березня Комітет з прав людини зареєстрував проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції» (№4273, автори – народні депутати Григорій Немиря, Валерій Пацкан, Георгій Логвинський, Олександр Фельдман, Василь Брензович, Вадим Рабінович).

У запропонованих Рекомендаціях враховані та систематизовані пропозиції народних депутатів України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, що були висловлені 17 лютого 2016 року на відповідних парламентських слуханнях.

Окрім того, Григорій Немиря повідомив, що 7-8 квітня відбудеться виїзне засідання Комітету з прав людини у Донецькій та Луганській областях та запросив народних депутатів взяти у ньому участь.

«Ми повинні їхати до людей з результатом: ухваленими рекомендаціями слухань. Я запрошую народних депутатів приєднатися до нашого засідання», – сказав наголосив голова парламентського комітету.