Ухвалені парламентом зміни до Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» дозволять відстояти права працівників калієво-магнієвих копалень.

Домогтися ухвалення цих змін вдалося завдяки «Батьківщині», адже ще 2013 року на прохання шахтарів Івано-Франківської та Львівської областей законопроект №0929 розробила та зареєструвала у парламенті тодішній народний депутат від «Батьківщини» Ольга Сікора.

«Робота над змінами до закону була клопіткою й непростою. Проблема полягала в тому, що в шахтах Івано-Франківської та Львівської областей видобували калієво-магнієву металовмісну руду, яку свого часу назвали «солями». Відтак органи Пенсійного фонду України навідріз відмовилися виплачувати шахтарям Прикарпаття пільгову пенсію, посилаючись на те, що в законі прямо не вказані «калієво-магнієві солі та магнієві солі», – прокоментувала автор законопроекту.

Ольга Сікора наголосила, що давно «постало питання про відновлення історичної справедливості щодо людей, які десятиліттями працювали в прикарпатських копальнях і не отримували від держави належних пільг».

За її словами політика, проблема полягала також у тому, що шахти давно закрили й багато документів радянських часів були втрачені.

«Тож довелося готувати багато звернень у різні інстанції, аби довести, що калієво-магнієві солі насправді належать до металовмісних руд. Також відчувався спротив урядовців на чолі з прем’єр-міністром, які ніяк не хотіли підтримувати законопроект, що потребував державного фінансування», – зауважила депутат Верховної Ради VII скликання.

Ольга Сікора також нагадала, що, розуміючи важливіть питання, тоді письмово звернулася до лідера фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлії Тимошенко з проханням внести документ на розгляд парламенту.

У результаті 31 березня закон ухвалили – за нього проголосувало 256 народних депутатів.

Зокрема, у статті 1 закону слова «марганцеві та уранові руди» замінені на слова «марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди».

Документом доручається Кабінету міністрів України в місячний термін з дня опублікування цього закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Його ще має підписати президент України. Закон набуде чинності з 1 січня 2017 року.