Депутатська фракція «Батьківщина» у Київраді вимагає негайно скликати екстрене засідання Київської міської ради з єдиним питанням на порядку денному – розгляд ситуації навколо ПАТ КБ «Хрещатик» та шляхи виходу з неї.

За словами, голови Київської міської парторганізації ВО «Батьківщина» Володимира Бондаренка, банк обслуговує велику кількість комунальних підприємств, через нього здійснювалися платежі з реалізації програми «Картка киянина» та інші соціально-захисні напрямки.

«Сьогодні тисячі вкладників не можуть розпорядитися своїм вкладом, уся життєдіяльність Києва може зупинитися. У пресі з’явилася інформація про штучні причини нинішнього стану та можливі катастрофічні наслідки для фінансового стану міста. Саме тому Київрада мусить термінового зібратися заради розгляду цієї проблеми», – повідомив депутат.

За його словами, на засідання необхідно запросити керівників виконавчої влади Києва, у першу чергу фінансових підрозділів, провідних акціонерів банку та розглянути зазначене питання.

«Необхідно також з’ясувати,коли розпочався процес відтоку коштів з банку, які комунальні підприємства перевели рахунки в інші банківські установи, що стало причиною панічних настроїв інших акціонерів та вкладників, і запропонувати шляхи виходу з кризи», – пояснює Володимир Бондаренко.

Як відомо, правління Національного банку України 5 квітня 2016 року прийняло постанову № 234 «Про віднесення ПАТ КБ «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних.

Відучора в ньому працює тимчасова адміністрація. Проблеми в «Хрещатика» почалися після того, як акціонери перевели минулого тижня свої кошти з цього банку в інші фінансові установи.

Тим часом серед клієнтів банку почалася паніка. Непокояться за свої гроші не тільки прості вкладники, а й Київська міська державна адміністрація, яка є акціонером банку, володіє 25%.