У російському СІЗО обіцяють примусово годувати Надію Савченко, яка оголосила сухе голодування, якщо настане в цьому потреба. Натомість, стан здоров’я української льотчиці значно погіршився.

Про це повідомив у Facebook її адвокат Ілля Новіков.

«Вийшов із СІЗО від НАДІЇ Савченко. Аналізи їй останній раз робили 5 квітня, до початку сухого голодування. Нових з тих пір не робили, на всі запити відповідають: за останніми аналізами показники в нормі», – написав він.

Адвокат також зауважив, що й тоді ці аналізи були вже не в нормі.

«Еритроцити не там і не ті. Начальник СІЗО полковник Калганов попередив її сьогодні вранці, що накаже годувати насильно, якщо буде необхідно. У Надії щодо цього свої плани», – зауважив Новіков.

Захисник Савченко також повідомив, що при ньому «в кабінет заходив майор, просив Надію підписати дозвіл передавати її медичні дані в МЗС РФ, адже звідти цікавилися».

«Вона написала відмову («щоб їм менше було про що брехати»). Дозволила надавати їх тільки адвокатам і українським консулам», – наголосив Новіков.

Захисник також занепокоєний тим, що в української льотчиці «симптоми зневоднення вже помітні, шкіра у неї суха, язик і ясна білі».

«У камері цілодобове відеоспостереження. Щоб не давати приводу для спекуляцій «ватним» медіа, вона перестала користуватися душем і підходити до умивальника. Сама вважає, що протримається ще мінімум 4 дні», – сказав він.

Ілля Новіков також розповів Надії новини про хід переговорів між Москвою і Києвом щодо її звільнення: «Вони просуваються. Нам залишається чекати».

Нагадаємо, незаконно засуджена українська льотчиця Надія Савченко третій день поспіль продовжує сухе голодування і наполягає на тому, щоб до неї допустили українських або німецьких лікарів.

6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив Надію Савченко до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу.

Українська льотчиця  категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

ВО «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.

Сайт доступний за адресою http://nadiasavchenko.com/