Разом з відставкою з посади прем’єра Арсенія Яценюка вже цього вівторка потрібно у парламенті створити Тимчасову слідчу комісію, яка розслідує збитки від діяльності його уряду.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

«Для мене не зрозуміло, якщо хтось вважає, що відбулася відставка Яценюка і на цьому все, забули… Тому що ми пам’ятаємо пана Гордієнка, який рік тому показав, скільки зловживань було в уряді – наскільки я пам’ятаю, це 7 млрд грн», – зазначила вона.

Олександра Кужель також нагадала, що за словами самого керівника уряду, «вкрали 50 млрд в уряді на держзакупівлях».

«Тому я вважаю, що 12-го квітня ми повинні ставити питання не просто про відставку, а про створення слідчої комісії в частині розгляду тих збитків, які принесла діяльність прем’єра Яценюка і його уряду», – переконана член фракції «Батьківщина».

Олександра Кужель також зазначила, що для «Батьківщини» принциповою є позиція нового прем’єра, зокрема, «чи він готовий виконувати ті вимоги з МВФ, які підписала пані Яресько».

Депутат нагадала: коли прем’єром 2009 року була Юлія Тимошенко, тоді також «був підписаний меморандум з МВФ, але там не було підвищення тарифів, не було доведення до зубожіння населення».

«І ми отримали 11 млрд доларів у критичний рік!» – додала політик.

Представник «Батьківщини» також наголосила, що для партії і фракції прізвище майбутнього прем’єра не дуже важливе.

«Для нас визначальним є те, які дії робитиме очільник уряду. Якщо він просто змінить Яценюка і далі буде вести його політику, то перепрошую: «Шило на мило», – зауважила Олександра Кужель.

Окрім того, політик висловила жаль, що Яценюк не подав у відставку 2 місяці тому, 16 лютого, коли була практично висловлена недовіру до діяльності його Кабміну.

Як відомо, 10 квітня Арсеній Яценюк оголосив про свою відставку.