Українська льотчиця Надія Савченко давно могла бути дома, якби влада приділяла питанню її звільнення стільки зусиль, скільки приділяє домовленостям щодо портфелів та розподілу фінансових потоків.

Про це заявила в прямому ефірі телеканалу «112 Україна» лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За її словами, керманичі України направляють свої зусилля не на вирішення життєво необхідних проблем простих людей, а на власне збагачення і укріплення своєї влади.

«Мені болить за Надю, як і у всіх наших людей болить серце. Бо якщо для звільнення Надії Савченко було прикладено хоча б десяту частину тих зусиль, яких українські посадовці вищого рівня доклали до кулуарних домовленостях і поділу фінансових потоків, вона б уже давно була на волі», – заявила політик.

За її словами, українська офіційна влада зволікає з ключовими рішеннями і не прикладає всіх зусиль для повернення української героїні додому.

«Прикро, що досі після вироку не написано звернення української держави до Російської федерації, щоб Надю відправили відбувати покарання в Україні. Ми б’ємося, щоб отримати цей документ, але не можемо його отримати. Питання: чому це звернення не робиться? Чому Надю кинули напризволяще? Чому напризволяще кинули всіх ув’язнених в Росії? Чому напризволяще кинули весь народ України?» – наголосила лідер «Батьківщини».

На переконання Юлії Тимошенко, справа Надії Савченко – лакмусовий папір для офіційної влади, і «з такою владою слід чимшвидше закінчувати».

Нагадаємо, 6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив українку до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу.

Також Надія Савченко категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

ВО «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.