Фракція «Батьківщина» ініціює створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо оцінки корупційних дій уряду Арсенія Яценюка.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

Політик пояснила, що діяльність тимчасових слідчих комісій має бути забезпечена прийняттям спеціального закону.

«Батьківщина» розробила цей складний законопроект. Він підписаний народними депутатами і припадає пилюкою у парламенті вже рік – його не розглядають. Чому? Тому що треба, щоб корупція відбувалася в тиші», – вважає Тимошенко.

На переконання лідера фракції, у тому, що закон не доходить до розгляду, зацікавлені у першу чергу високопосадовці.

«Є така гарна цитата: не розгойдуйте човен. Але вони хочуть, щоб їм не розгойдували корито. Ми будемо розгойдувати це корито і не дамо їм спокійно чавкати. І це не човен, в якому сидить країна, а корупція, якою займаються урядовці», – заявила лідер «Батьківщини».

За її словами, саме розгляду цього закону покаже, хто представляє демократичну силу в парламенті.

«Ми хочемо сьогодні продемонструвати всій країні, як новий демократичний спікер Андрій Парубій, який прийшов з Майдану, не поставить на порядок денний законопроект про ТСК, який треба негайно прийняти», – зазначила Тимошенко.

За її словами, після ухвалення цього закону має бути створено ТСК, яка матиме спеціальних слідчих прокурорів, які будуть конкретно розглядати кожну корупційну копійку: як заробляють на крові, як знищують всю систему армії, як відмивають гроші на найвищих посадових рівнях…

Також Тимошенко зазначила, що фракція «Батьківщина» наполягатиме на ухваленні двох законопроектів про деофшоризацію, які дадуть можливість надходжень до бюджету ще сотень мільярдів гривень.

«Якщо ці закони будуть прийняті, жодна копійка в офшор не піде. І якщо б наша фракція мала сьогодні більшість в парламенті, ми з цього закону починали наведення порядку в державі», – заявила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко також заявила про те, що фракція «Батьківщина» готує подання до Конституційного суду України щодо сьогоднішніх ключових рішень у парламенті. Зокрема, щодо неконституційності призначення уряду та голосування за програму уряду.

Фракція «Батьківщина» утрималася при голосуванні за затвердження нового прем’єр-міністра та перейшла в демократичну європейську опозицію.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що фракція проголосувала проти нового уряду, бо не може підтримати тотальну олігархізацію держави.