До української льотчиці Надії Савченко, яка перебуває в СІЗО у Ростовській області і дев’ятий день продовжує сухе голодування, другий день поспіль не допускають рідну сестру Віру Савченко.

Про це повідомив у Facebook адвокат українки Микола Полозов.

За його словами,  російська судова система знущається над сестрами Савченко: Віра другий день безрезультатно пробивається на зустріч з незаконно ув’язненою, оббиває пороги бюрократичної системи, у той час, коли стан здоров’я Надії залишається дуже хитким у результаті сухого голодування.

«Учора начальник СІЗО-3 м. Новочеркаська, де тримають Надію, відмовився надати дозвіл на побачення Вірі, зіславшись на п.139 наказу Мінюсту РФ від 14 жовтня 2005 р. N 189 «Про затвердження Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів кримінально-виконавчої системи». Формулювання звучить так:  «Засудженому, щодо якого вирок набув чинності, але ще не введений в дію, побачення з родичами надається на основі дозволу головуючого в судовому засіданні по кримінальній справі чи голови суду». Віра була змушена їхати в ростовський Донецьк, за 140 км від СІЗО, в суд, де був винесений вирок Надії Савченко. Як з’ясувалось, в суді ніяких наказів Мінюсту РФ не читали, дозвіл на побачення давати відмовились, «відфутболили» Віру назад в СІЗО», – розповів захисник.

Він додав, що Віра Савченко все ще не полишає спроб добитись дозволу на побачення з Надією.

«Зараз вона знову їде до начальника СІЗО-3, а російська влада продовжує безсовісно знущатись над сестрами Савченко», – написав Полозов.

Сама Віра Савченко розповіла, що сьогодні її відправили ще до місцевого райсуду, де також через бюрократичні завади не отримала дозволу. Вона також зізнається, що постійно піддається психологічному тиску, тож звернулась до українського президента зі словами розпачу:

«Під СІЗО вже другий день бігає журналіст lifenews. За його джерелом, Надю повинні етапувати до колонії найближчими днями. Порошенко, подзвони Путіну», – каже сестра.

 

Нагадаємо, вчора адвокат після зустрічі з Надією Савченко написав, що українка дуже ослабла через сухе голодування, у неї почались незворотні зміни. Він наголосив, що Надія дуже чекала зустрічі з сестрою, збиралась обговорити з нею складні рішення.

«Боюсь, що відмова начальника СІЗО допустити Віру стане каталізатором для прийняття Надією цих рішень. Від завтрашнього дня вона відмовляється від аналізів і обстежень російських лікарів, буде продовжувати сухе голодування без динамічного нагляду. З врахуванням її здоров’я, у неї є чотири, максимум п’ять днів. Надія Савченко не вірить в швидкий позитивний розв’язок питання її звільнення, не вірить політикам, які займаються своїми проблемами», – додав він.

Учора також лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила про те, що українська льотчиця Надія Савченко давно могла бути дома, якби влада приділяла питанню її звільнення стільки зусиль, скільки приділяє домовленостям щодо портфелів та розподілу фінансових потоків.