Незаконно засуджену Надію Савченко потрібно якнайшвидше визволити з полону, зокрема, обміняти на російських «ГРУшників», яким сьогодні суд дав 14 років позбавлення волі.

Таку думку висловив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, який був присутній разом з матір’ю Надії Савченко у залі суду під час оголошення вироку Євгену Єрофеєву і Олександрові Александрову.

«Надію потрібно рятувати. Її стан критичний. Вона не припиняє сухе голодування. Треба зробити все можливе, щоб якнайшвидше обміняти двох російських ГРУшників на нашу Надію. Вся міжнародна спільнота має тиснути на Москву і домогтися звільнення Савченко», – заявив політик.

Також Крулько додав, що обмін Савченко на ГРУшників може стати прецедентом того, як визволяти інших українських політичних в’язнів, які незаконно перебувають в російських тюрмах.

Як відомо, Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова сьогодні засудили до 14 років позбавлення волі. Їх звинуватили у веденні агресивної війни за попередньою змовою, сприянні терористичній організації та здійсненні теракту.

Нагадаємо, 6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив українку до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу.

Також Надія Савченко категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

Після останніх відвідин сестри у російському СІЗО Віра Савченко висловила занепокоєння тим, що Надія вже перебуває в тяжкому стані та потребує медичної допомоги.

Сьогодні, 18 квітня, Президент Парламентської  асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт закликав Росію негайно звільнити українську льотчицю та члена Асамблеї Надію Савченко.

Як вже повідомлялося, «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.