Народний депутат Олександра Кужель заявляє про упередженість голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики ВРУ Ніни Южаніної у питанні розгляду законів про деофшоризацію.

На цьому парламентар наголосила під час засідання профільного комітету, в якому взяли участь народні депутати від «Батьківщини», вимагаючи термінового розгляду законопроектів про деофшоризацію, які керівник комітету Южаніна відмовилась виносити на розгляд.

На переконання Олександри Кужель, комітет керується принципом вибірковості щодо розгляду і зумисне не виносить на розгляд законопроекти, необхідні країні.

«Ви кажете нам, що не витримана процедура розгляду законопроектів. Але якщо ви така принципова, то чому ви за ніч внесли всі зміни до податкового Кодексу і голосували їх під бюджет Яценюка. У нас  немає довіри до ваших слів у питанні розгляду цього питання», – додала політик.

Депутат також наголосила, що голова Комітету раніше обіцяла депутатам, що буде ухвалено дуже ліберальний податковий Кодекс, який у Раді півроку відпрацьовували, але після тиску з Адміністрації президента документ кардинально змінився на «абракадабру, яку не може зрозуміти вся країна!».

«Ми розуміємо, що президент сказав вам зараз створити роботу групу, яка випише такий закон, як – тут приводили приклад – у Аргентині і Чилі, які приймають всіх злодіїв з усіх країн світу і дозволяє їм у себе жити», – заявила Кужель

Парламентар нагадала, що фракція «Батьківщина» сьогодні наполягає на розгляді законопроектів про деофшоризацію, розроблених фракцією, які додадуть до держбюджету додатково 68 млрд грн.

«І ми готові фахово це довести», – додала вона.

Нагадаємо,  що сьогодні на засіданні Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, його керівництво відмовилось розглядати два законопроекти, розроблені фракцією «Батьківщина» спільно з міжнародними експертами.

Раніше лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, виступаючи з парламентської трибуни, заявила про те, що фракція «Батьківщина» вимагає негайного розгляду законопроектів щодо деофшоризації та вважає ганебним факт, що на тлі розмов про нестачу грошей на соціальні видатки у профільному комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики цього питання немає в порядку денному. Політик звернулась до Голови Верховної Ради з проханням взяти під особистий контроль питання розгляду двох законопроектів щодо деофшоризації, розроблених «Батьківщиною» спільно з міжнародними організаціями, адже їх ухвалення дозволить додатково збільшити доходну частину бюджету на 68 млрд гривень.