Сьогодні Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій вказала на нелюдське поводження із захопленими в полон під час війни на Сході України та закликала сторони конфлікту зробити все для їх звільнення.

У резолюції, за яку проголосувало 65 депутатів (проти – 0, утрималися – 3), організація поставила Росії вимогу негайно звільнити члена ПАРЄ Надію Савченко, у іншому випадку ПАРЄ закликала країни-члени Ради Європи ввести санкції до осіб з так званого «списку Савченко».

Про це йдеться в документі, опублікованому в Twitter організації.

Асамблея закликала російську владу «звільнити всіх українських ув’язнених, які утримуються в РФ і в незаконно анексованому Криму, провести розслідування та притягнути до відповідальності злочинців, винних у захопленні, примусовому зникненні, тортурам та політично мотивованих вбивствах українців та кримськотатарських активістів, використати свій вплив на сепаратистські групи і примусити їх звільнити всіх затриманих українців, негайно звільнити Надію Савченко».

ПАРЄ висловила занепокоєна щодо 13 українських в’язнів, затриманих, за повідомленнями, російською владою з порушення норм міжнародного права за сфабрикованими звинуваченнями.

«Найбільш кричущим прикладом є випадок члена Парламентської асамблеї пані Савченко, яка була примусово доставлена в РФ і незаконно утримується під вартою з червня 2014 року, незважаючи на те, що на неї розповсюджується імунітет, що відповідає статті 40. Статуту Ради Європи, Генеральній угоді про привілеї та імунітет Ради Європи та Протоколу, стороною якого є і Росія», – констатують в ПАРЄ.

Нагадаємо, нещодавно адвокат українки Микола Полозов заявив про те, що стан здоров’я незаконно ув’язненої української льотчиці Надії Савченко стабілізувався завдяки внутрішньовенним вливанням.

6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив українку до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу. Також Надія Савченко категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

Після останніх відвідин сестри у російському СІЗО Віра Савченко висловила занепокоєння тим, що Надія вже перебуває в тяжкому стані та потребує медичної допомоги.

Як вже повідомлялося, «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.