Діалог парламентарки з місцевим очільником опублікував чернігівський сайт «ЧЕline».

Олександра Кужель заявила, що податки задушили людей і тому місцеві бюджети не отримують належних доходів.

— Ти ж розумієш, що оборотних засобів немає! Ти ж розумієш це! — так емоційно вона звернулась до міського голови Чернігова.

У своє виправдання міський голова наголосив, що питання про зниження земельного податку є у порядку денному.

Далі подаємо суперечку народної депутатки та міського голови.

— …Ні, там проведено хитро. Ти звільниш (від оподаткування) тільки хазяїнів ринку. Ти не звільниш підприємців, а даси їх тільки пільгу з того, що ти збільшив в півтора рази, тільки 33 %, — пояснила суть питання Кужель.

— Ні. З одного відсотка, — заперечив міський голова.

— Все одно, в тебе в два рази бізнес буде платити дорожче, ніж в Києві. Як же ти стимулюєш створення робочих місць в Чернігові? — наполягала на своєму Кужель.

— У нас не буде дорожче. У нас оцінка землі проводилась в 2008 році, і вона в рази нижча ніж в Києві, — сказав мер.

— Запроси бізнес, запроси асоціації. Зустрінься з ними, – порадила нардеп.

— Питання ставки може розглядатися тільки в комплексі з абсолютними надходженнями, — сказав міський голова.

— Ще раз кажу: ти отримаєш більше! Тому що, якщо я тобі заплачу податок на землю і не зможу заплатити зарплату, я закриюся. Подивись, вони закриваються! У тебе третій місяць падають надходження! — наголосила Олександра Кужель.

— Я вивчав статистику по містах України в абсолютних надходженнях з податку на землю, у нас, — спробував пояснили голова Чернігова.

— У тебе сама низька кількість робочих місць! — зазначила нардеп.

— Так, є ця проблема… — погодився мер.

— Тому треба навпаки: не підвищувати податок на землю з «живих». А підняти можливість створення максимуму з існуючого, — додала Кужель.

P.S. Олександра Кужель, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 30 червня 2016 року:

«Ну как объяснить мэру Чернигова, какими словами донести простую истину: подняв в несколько раз плату за землю, он не только уменьшит поступления в бюджет города, но и добьет и так еле живой бизнес?

В Чернигове и так стремительно сокращается количество рабочих мест, а мэр делает все, чтобы предприниматели, которые являются основными работодателями, закрылись.

Ну нельзя так, нельзя управлять городом! Без малого и среднего бизнеса экономическое восстановление невозможно, невозможен даже минимальный экономический рост».