Про це заявив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в коментарі журналістам в кулуарах парламенту.

«Уряд орієнтується на те, що в 2017 році порівняно з 2016 роком кількість отримувачів субсидій збільшиться вдвічі: з 4,5 млн до 9 млн родин (при загальній кількості 13 млн всіх родин в Україні). Це означає, що буде бюджет подальшого жебрацтва українських родин», – пояснив депутат.

Також Сергій Соболєв розповів, що урядовий проект бюджету-2017 зорієнтований на те, що дефіцит Пенсійного фонду буде збільшено вдвічі порівняно з попередніми роками: приблизно з 82 млрд грн до понад 160 млрд грн.

За словами представника «Батьківщини», не покращується у проекті бюджету і ситуація з фінансуванням місцевих бюджетів.

«Красиве слово «децентралізація» не несе ніякого покращення для місцевих бюджетів. За нашими підрахунками, місцеві бюджети отримають на відсоток менше від загальних коштів: не 22%, як минулого року, а 21%», – зауважив парламентар.

Сергій Соболєв вважає, що цей бюджет боляче вдарить по громадянах країни і наненсе великий удар по аграрному сектору.

«За нашими підрахунками, від 25 до 27 млрд грн втратять ті, хто сьогодні працює за спрощеною системою оподаткування на селі. Це 52 тисячі фермерських господарств, які змогли встояти перед натиском, що був під час ухвалення бюджету 2016 року», – повідомив політик.

Народний депутат звернув увагу, що «в бюджеті 2017 року аграрії фактично повністю встрачають усі ті можливості спеціального режиму оподаткування, які у них були, а натомість уряд хоче надати близько 5 млрд прямої допомоги».

Також у «Батьківщини» занепокоєння викликає і показник зовнішнього боргу держави, який зростає порівняно з 2010 роком, коли була економічна світова криза, приблизно в 5 разів: з 350 млрд до 2 трильйонів 240 млрд грн. А це складає майже 96% ВВП.

«Уряд має єдину можливість – відкликати свій проект держбюджету на 2017 рік, врахувати зауваження, подані від фракцій парламенту, в тому числі «Батьківщини», і якомога швидше внести на розгляд парламенту бюджет розвитку», – підсумував Сергій Соболєв.