На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у ток-шоу «Час. Підсумки дня» на 5 каналі.

«Прогнозовані показники щодо доходів завищені, макроекономічний прогноз, який подає нам уряд, є занадто оптимістичним, особливо, стосовно інфляції. У видатках держбюджету вже розподілені кошти, яких ще немає в нашої держави», – заявив парламентар.

Зокрема, за його словами, йдеться про 10, 5 млрд грн, які уряд планує отримати від повернення конфіскованих коштів, та 17, 1 млрд грн від продажу стратегічних підприємств, таких як ОПЗ та «Турбоатом».

Такий підхід, на думку Євтушка, є свідченням відсутності в уряду системного бачення стратегії економічної політики держави.

«Реальної децентралізації не відбувається. На місцеві бюджети перекладають видатки на утримання медичної та освітньої галузей, їх зобов’язують з власних доходів оплачувати комунальні послуги, енергоносії та утримання адміністративно-технічного персоналу. Та на справді ж, видатки вдвічі перевищують доходи, місцеві бюджети не зможуть витримати такого навантаження», – застеріг народний депутат.

Член фракції «Батьківщина» також звернув увагу на те, що уряд Гройсмана продовжує започаткований попередниками перехідний період щодо відміни спецрежиму відшкодування ПДВ, який просто вбиває аграрну галузь.

На переконання політика, країні необхідна нова економічна парадигма: уряд повинен негайно припинити податковий тиск та почати стимулювати розвиток галузей.

«Ми не бачимо в представленому бюджеті перспектив розвитку та зростання для української економіки. Але вже сьогодні абсолютно очевидним є те, що бюджет-2017 є антисоціальним і прирікає українців на бідність», – заявив політик.

Народний депутат також наголосив, що «Батьківщина» буде продовжувати боротись з тарифним геноцидом. Адже 51 млрд грн, передбачений сьогоднішнім проектом на субсидіювання, зможе забезпечити не всіх громадян: реальна потреба сьогодні становить майже 80 млрд грн.

«Таким чином, люди просто не зможуть платити драконівські тарифи, встановлені урядом», – підсумував Сергій Євтушок.