Про це політик завив з парламентської трибуни, виступаючи від імені фракції.

Івченко нагадав, що проект державного бюджету на наступний рік передбачає скасування спеціального режиму стягування податку на додану вартість (ПДВ) з аграрних підприємств.

Окрім того, пропонується зберегти нульову ставку оподаткування операцій з експорту зернових і технічних культур.

«Уряд декларує 5,5 млрд грн на підтримку малих і середніх господарств. Ці кошти можуть бути спрямовані на модернізацію, на придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання… Але хочу зазначити, що реальні кошти, які дійсно дійдуть до цих господарств, не перевищать 1,5 мільярди. Все інше – або з’їсть інфляція, або витратять на міністерства та супутні агентства», – пояснив Вадим Івченко.

Народний депутат повідомив, що зараз готується декілька законопроектів, які не тільки не покращать життя саме малих і середніх господарств, а нададуть можливість відібрати у них землю та ще більше загнати їх у борги.

«Великі латифундисти займаються рейдерством та руйнацією екосистем, спекуляцією прав оренди і щорічно збільшують свій земельний банк. А одноосібні селянські господарства зажаті в своєму розвитку. Так звані «захисники» – депутати-аграрники підписують та голосують за антиселянські законопроекти», – обурився член фракції «Батьківщина».

Як вже повідомлялося, Вадим Івченко вважає, що уряду слід переглянути види підтримки для дрібного фермера.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» зареєструвала у Верховній Раді законопроект №5123 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників».