Про це заявив заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в ефірі «112 Україна».

Політик наголосив, що вже понад 30 країн світу заявили про невизнання проведених в анексованому Росією Криму виборів до Держдуми. Це свідчить про політичний тиск на РФ з боку міжнародного співтовариства.

«Те, що понад 30 країн вже заявили, що вони не визнають вибори, принаймні, в окупованому Криму, це також будуть зайві аргументи для того, щоб російська делегація, яка представлена, наприклад, в Раді Європи чи інших міжнародних організаціях, відчула не тільки економічні санкції, а й політичні санкції», – вважає депутат.

Учорашнє рішення парламенту про невизнання виборів в Держдуму Сергій Соболєв порівняв з розривом дипломатичних відносин.

«Те, що сталося в парламенті, – це, по факту, розрив дипломатичних відносин. Адже це означає, що ми не визнаємо ні легітимності майбутнього прем’єр-міністра, ні глави МЗС. І таким чином, парламент повернувся до питання, яке довго висіло у повітрі. Досить жити півмірами, коли ми хочемо бути одною ногою тут, іншою там. Заява українського парламенту дає чіткий напрям для наших дипломатів та представництв України в ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, Ради Європи, аргументованіше доводити те, що відбувається. Говорити правду без прикрас», – пояснив Соболєв.

Нагадаємо, 20 вересня «Батьківщина» одноголосно проголосувала за Постанову про Заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів РФ сьомого скликання.

У тексті Заяви парламенту сказано, що з огляду на незаконне проведення виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь, проведення виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ сьомого скликання є порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН та інших міжнародно-правових актів.

Також Верховна Рада не визнає легітимності виборів до Державної Думи РФ, їх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень цього органу, йдеться в заяві.