Хтось віддає життя, захищаючи Україну, її територіальну цілісність, а для когось війна – це великі гроші, які можна робити на схемі «Роттердам +».

Про це зазначив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько в прямому ефірі на телеканалі «112 Україна».

«Українці переплатили за схеми «Роттердам плюс» 10 мільярдів гривень. Якщо ми вже беремо вугілля з Донбасу, навіть з окупованого, то давайте ставити чесний тариф. Не треба дурити людей, що нам нібито треба «Роттердам плюс», – сказав він і зауважив, що вугілля з копанок беруть по собівартості – 600 грн, а людям постачають по ціні, що є майже втричі дорожчою.

Як наголосив народний депутат, нещодавно голова НКРЕКП Дмитро Вовк в одному з прямих ефірів підтвердив, що постанова Кабміну щодо методики формування тарифу «Роттердам плюс» діє  і комісія рахувала тарифи за нею. Водночас міністр енергетики на засіданні уряду заявив про невикористання у тарифі формули «Роттердам плюс».

Іван Крулько також висловив свою думку щодо торговельної блокади Донбасу: «Люди стають на захист своєї держави і діють за міжнародними документами, відповідно до Конституції».

На підтвердження своїх слів представник «Батьківщини» процитував правову оцінку блокади колишнього судді Конституційного суду у відставці  і першого генпрокурора Віктора Шишкіна, яка обґрунтовується різними міжнародними документами та Конституцією України.

«Лінію фронту не можна перетинати заінтересованим особам з метою торговельної діяльності, постачання матеріалів, обладнання, сировини чи товарів з метою, яка може бути використана для забезпечення боєздатності та існування ворога, посилення його економічного потенціалу», – сказав парламентар.

За його словами, для когось війна є просто бізнесом, «великі гроші, які можна зараз заробити на контрабанді та схемі «Роттердам плюс».

«Я розумію людей, які вдались до крайнього методу – блокади. Виходить, що хтось віддає життя, захищаючи Україну, її територіальну цілісність, а для когось війна –  це просто бізнес. Якщо влада не справляється, тоді до справи беруться люди», – сказав Крулько.

Окрім того, він наголосив, що в ситуації навколо надзвичайного стану в енергетиці винні посадовці, «які мали б зробити відповідні енергетичні запаси на зиму, зокрема вугілля».

«Влада не справилась зі своїми завданнями. Якщо у звичайні роки ми мали на зиму запаси у 4-5 млн тонн, то цього року –  1,8 млн», – зауважив політик.