Про це заявив народний депутат, член фракції «Батьківщин» Вадим Івченко.

«Чинна система оподаткування податком на додану вартість є соціально несправедливою стосовно малих і середніх сільськогосподарських виробників і потребує перегляду. Тому ми зареєстрували законопроект, який відновить спеціальний режим оподаткування ПДВ для малих та невеликих сільськогосподарських підприємств, у тому числі, фермерських господарств, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 гектарів», – пояснив політик.

Івченко окреслив основні завдання цього законопроекту:

– поновити діючу до 2016 року спрощену систему оподаткування податком на додану вартість для малих та середніх сільськогосподарських підприємств: тих, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 га;

– відмовитися від спеціального режиму оподаткування ПДВ у сферах лісового господарства та рибальства;

– обмежити кількість у одному господарстві поголів’я тварин, вирощування яких є підставою для застосування суб’єктом тваринництва спрощеної системи оподаткування ПДВ;

– звільнити від спеціального режиму оподаткування діяльність у сфері птахівництва, у тому числі, й виробництво яєць;

– уточнити порядок електронного адміністрування податку на додану вартість у межах спеціального режиму оподаткування.

Водночас, із прикінцевих положень Податкового кодексу вилучається норма про втрату чинності з 2017 року статті 209 «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства».

«Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити підтримку малих й середніх сільськогосподарських виробників за рахунок відновлення їм спеціального режиму оподаткування ПДВ із можливістю спрямовувати на власний рахунок у повному обсязі задекларовані суми ПДВ. У разі ухвалення відбудеться зростання виробництва сільгосппродукції від фермерських та особистих селянських господарств, поступове розв’язання критичної проблеми безробіття у сільській місцевості, підвищення рівня соціально-економічного розвитку в селах», – пояснив Вадим Івченко.

Авторами законопроекту №6091 є лідер фракції Юлія Тимошенко, народні депутати від «Батьківщин» Іван Кириленко, Вадим Івченко.