В нашій країні минулого тижня набув чинності Закон України «Про ринок електричної енергії». Так, новий документ передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку пунктів, зокрема – двосторонні договори, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Повністю погоджуюся з позицією ВО «Батьківщина» в тому, що Закон про ринок електроенергії абсолютно корупційний, оскільки обмежує можливість громадян отримувати дешеву електроенергію, бо виводить з ринку дешеві атомну та гідроелектроенергію, а людям залишає лише дорогу – теплову, яка коштує майже вдвічі дорожче. Суть цього закону аналогічна тій, що в законі про ринок природного газу, ухвалення якого призвело до збільшення ціни на газ для українців майже в 9 разів. Адже донині населення отримувало достатньо дешеву електроенергію, бо половину потреб покривалося за рахунок атомної та гідроелектроенергії, які дешевші за теплову.

Варто також наголосити на тому, що Закон призведе до того, що процес приєднання малих підприємців до електромереж буде вартісним і необґрунтованим, а також розв’язує руки для НКРЕКП право вводити фіксовану щомісячну абонплату на приєднання до електромереж.

В країні продовжується «тарифний геноцид», адже цей Закон «Про ринок електричної енергії» в подальшому дозволить збільшувати ціну на електроенергію, а на різниці сум традиційно збагачуватимуться олігархи та корупціонери…

Фейсбук, Михайло Цимбалюк, 13 червня 2017 рік.