Під час голосування за Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» фракція «Батьківщина» наполягала, що будинки мають бути відремонтовані перед передачею їх до ОСББ.

Про це нагадав народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко у програмі «Люди Вересня» на телеканалі NewsOne, коментуючи ефективність створення ОСББ і комунальні проблеми, які зараз відчувають українці.

«Я особисто, і загалом фракція «Батьківщина» при голосуванні за відповідний закон, наполягали на включенні норми, що будинки повинні передаватись зі зробленим поточним ремонтом. На жаль, нашу правку коаліція не підтримала. Отже, на плечі мешканців цих будинків перекладена відповідальність за утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний і капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків», – наголосив він.

Івченко пояснив: багато років, сплачуючи комунальні платежі в ЖЕК, люди тим самим, оплачували і ремонт самих будівель. Хоча, за його словами, гроші йшли незрозуміло куди і, насправді, ремонтувались одиниці будівель.

«На сьогодні більшість будинків — особливо ті, яким по 15-30 років, знаходяться в жахливому стані. Тобто ОСББ знову має збирати кошти на ремонт», – зауважив депутат.

Парламентар зазначив, що в законі також прописано, що відбудеться, якщо будинок не ремонтувати.

«А якщо ремонтні роботи не проводити, то місцеві чиновники в примусовому порядку на свій розсуд призначать приватного управителя, а це може призвести до зловживань з майном громадян, і навіть до втрати житла! Тобто, знову бачимо, як держава залазить в кишеню до простого українця», – підсумував Вадим Івченко.

Як повідомлялося, «Батьківщина» виступала проти законів, які передбачають конфіскацію житла за несплату комунальних послуг. Лідер фракції Юлія Тимошенко також звернулась до голови Верховної Ради з вимогою включити до порядку денного альтеративний законопроект №4078, який передбачає відтермінування на рік втілення в життя закону №4680 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Окрім того, народний депутат Іван Крулько наполягав: створення ОСББ потрібно відтермінувати на рік, поки не запрацює відповідна державна програма.