Мешканці українського «політичного Олімпу» все більше починають нагадувати маленьких, наляканих, зажерливих і дуже злих товстосумів. Тотальний страх перед опонентами, принизливі для всього суспільства заяви, які уже дуже далеко відійшли від реальності, намагання позбавити українців найелементарнішого і все це на тлі суцільного життя-бенкету нинішньої влади.

Цього тижня чиновники знову проявили усю свою сутність у намаганні максимально усунути від влади усіх своїх конкурентів, ба більше – просто незгідних з її діями. Не встигли ми оговтатися від новини про позбавлення громадянства України Саакашвілі, як цього тижня відомому політичному та громадському діячеві Віталію Шабуніну намагаються «пришити» судимість, яка в майбутньому не дозволить йому балотуватися на виборах або ж активно займатися політичною діяльністю. І саме це змушує з деяким жахом дивуватись – з яким цинізмом влада усуває незгодних, тих, хто її критикує чи знаходить недоліки в її роботі, тих, хто не мовчить.

На жаль, сьогодні ми маємо дуже багато прикладів тиску на опозиціонерів, про які не так масово і гучно говорять медіа, про які знають лише одиниці… Цей тиск не завжди прямий – це може бути обмеження фінансування на громаду, зменшення зарплати або ж пониження працівника на роботі… Але незмінним залишається те, що методи, які використовує влада, не відповідають жодним принципам цивілізованого політичного життя.

Свою нахабність, страх і безпринципність чиновники називають якісною роботою, але впевнений, що українці добре бачать реальний стан речей. І він невтішний, навіть якийсь гротескно-абсурдний. Ще минулого тижня усі ми обговорювали безглузду заяву міністра соцполітики про те, що українці нібито забагато їдять. Вже цього тижня стало зрозуміло, що пану Реві важко аналізувати платоспроможність пересічного українця, адже згідно з офіційною інформацією, минулого місяця від отримав зарплату понад 100 тисяч гривень… Можливо, говорячи про апетити усього нашого народу, Рева мав на увазі саме себе. Тоді все стає зрозуміло – проїсти 100 тисяч гривень не так просто… поряд з тим Кабінет міністрів у рамках кадрової реформи створює нові підрозділи – директорати, керівники яких отримуватимуть 70 тисяч гривень на місяць.

Все було б доволі смішно, якби не було так страшно.
Наступним кроком чиновників, які відкрито і нахабно за наші гроші виписують собі багатотисячні зарплати буде позбавлення студентів стипендій! У Мінфіні вже повідомили про свої плани на 2018 рік – скоротити кількість отримувачів стипендії до 25%, а до 2020 року – до 15%. Погодьтеся, що це не ті гроші з державного бюджету, на яких ми повинні економити… Навпаки – в кожного учня, студента держава повинна інвестувати максимальні ресурси, аби не допустити відтоку кадрів за кордон, аби дати нашій країн шанс на успішне майбутнє.

Влада загралася в політику і мета цієї гри далеко не покращення добробуту українців… скоріше навпаки…

Михайло Цимбалюк, Фейсбук, 18 серпня 2017 р.