Сьогодні українці фактично живуть в президентській республіці, а не в парламентсько-президентській.

Таку думку висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі «ZIK».

За його словами, у Конституції України написано одне, а люди насправді живуть за іншими правилами.

«У голови держави є всього три функції: національна безпека, оборона та міжнародні зносини. Тобто, згідно з Основним законом країни, Порошенко не повинен займатися більше нічим, окрім цих функцій. Натомість він відкриває школи, проводить якісь реформи, втручається в економіку, призначає людей на посади, де він не має права цього робити. Президент Порошенко контролює Кабмін, Верховну Раду і правоохоронні органи. Чому Володимир Гройсман не може відстоювати свої повноваження? А тому що він по факту підлеглий голови держави», – зазначив Власенко.

На його думку, проблема полягає в тому, що кожен Президент України, зокрема і Порошенко, влізає в компетенцію іншої гілки влади.

«Якщо українці не визначаться, яку державу хочуть мати – президентську чи парламентську,то кожного разу, коли черговий «новий Порошенко» приходитиме до влади, він втручатиметься у компетенцію іншої гілки влади. На жаль, кожен наш президент насправді не був президентом, а почував себе секретарем ЦК Компартії України. Тобто був людиною, яка за законом повноважень не мала, але фактично тримала всю владу в своїх руках», – зауважив депутат від «Батьківщини».

Політик певен, що сьогодні це не питання дуалізму влади, а питання особистості президента і його відношення до держави.

«Порошенко не державник, він – бізнесмен. А тому до всього ставиться, як до власного бізнесу, де він повинен втрутитися в кожну угоду. Відтак українці для себе мають чітко визначити, чи хочуть вони, щоб Україна була президентською республікою, чи щоб була парламентською республікою з сильним прем’єр-міністром», – підсумував Сергій Власенко.