Реформа Національної поліції в Україні пройшла невдало. Про це заявив колишній голова Львівської та Тернопільської облдержадміністрацій, генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк в ефірі програми “БАЦМАН” головного редактора видання “ГОРДОН” Олесі Бацман на каналі “112 Україна”.

“Проблема дуже глибока. У громадянського суспільства були високі очікування від нової поліції, і ми пам’ятаємо, який був рівень довіри – майже 50%. Але перший етап реформи не вдався. Нещодавно ми чули керівника Волинської поліції, який заявив, що протягом останнього року майже половина співробітників патрульної поліції звільнилася. Чому вони звільнилися? Прийшли люди, їх навчали три місяці… Це взагалі жахливо! За три місяці людині давали зброю, і вона від імені держави мала наводити лад на вулиці. Ці люди не зрозуміли, куди вони потрапили. Період селфі вже закінчився. Цих молодих хлопців і дівчат влада відправляла на вірну смерть. Рівень злочинності на вулицях зростає, кількість незареєстрованої зброї на руках зростає, а ці молоді хлопці почали відчувати, як це все непросто”, – сказав Цимбалюк.

Крім того, за його словами, у поліцію почали брати на роботу людей зі старої міліції, які “не завжди були ідеальними” на попередній службі.

“На жаль, переатестація відбувалася не на високому рівні. Ми бачили, хто входив у ті атестаційні комісії: як правило, це представники громадськості, які були далекі від професіоналізму. Через те ми побачили, як реформа пішла не в той бік. А тих професіоналів, яких потрібно було залишити, або принизили, і вони самі пішли, або сказали: “Їдьте в АТО – і ми вас залишимо”. Вони поїхали, повернулися, а їм кажуть: “Ні, ми вас не залишимо, бо ви були в попередній системі”, – розповів він.

Цимбалюк наголосив, що це – велика проблема.

“Рівень розкриття злочинів (не кажучи вже про попередження) зашкалює. Це торкнеться кожного, не тільки тих, хто сьогодні нібито є владою… Рівень злочинності сьогодні настільки високий, і влада не контролює цих процесів. Чому такий недобір? Ці хлопці не витримали, тому що вони очікували кращого. Але рівень зарплат – 10 тис. грн – для Західної України не маленький. Учителі, лікарі працюють за менші гроші. А ці хлопці відчули, що вони реально йдуть на вірну смерть. Інколи”, – заявив він.

Цимбалюк: Люди із Західної України були першими на Майдані, вони ж і розчарувалися першими. Військкомати Львівщини не виконують нормативів призову в АТО. Читайте повну версію інтерв’ю

В Україні у 2015 році стартувала поліцейська реформа. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Національну поліцію”. 7 листопада того самого року він набув чинності: в Україні було офіційно створено Національну поліцію і ліквідовано міліцію.

У березні 2016 року в прокуратурі повідомляли, що показники розкриття злочинів в Україні падають через тривале реформування правоохоронних органів. Через два місяці тодішня голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила про зростання кількості пограбувань і крадіжок в Україні на 20–25%.

У серпні 2016 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков говорив, що злочинність в Україні зросла на 30–40%.

Протягом 11 місяців 2017 року в Україні було зареєстровано понад 500 тис. правопорушень, заявляв голова Національної поліції України Сергій Князєв у грудні минулого року.

27 січня 2018 року Аваков сказав, що кількість зареєстрованих злочинів скоротилась на 14%.