Про зміни до Конституції дискутували під час круглого столу на тему: «Нова Конституція як суспільний договір між українцями» 27 червня у Львівському прес-клубі.

Учасниками заходу стали Володимир Фірман, кандидат технічних наук, доцент ЛНУ ім. Івана Франка, Володимир Макарчук, доктор юридичних наук, професор ЛНУ ім. Івана Франка, Маркіян Федоренко, викладач правничого коледжу у Львові, Юрій ситник, блогер. Модератором – Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», доктор юридичних наук, – повідомляють у прес-службі партії.

«Чинна Конституція виконала своє завдання, укріпивши суверенітет України. Але чи окремі її положення відповідають вимогам часу, – хотів би щоби фахівці і науковці сказали своє бачення. Щоби це була перша спроба такої дискусії, – каже Михайло Цимбалюк. – Громадянське суспільство зобов’язано взяти на себе відповідальність і ініціативу зміни відносин. Коли кажемо, що гарантує нам Конституція, то можемо розпочати з того, що джерелом влади в Україні є народ. Але чи може нині народ, наприклад, за своєю ініціативою провести референдум? Всі спроби в Україні це реалізувати повертались до того, що єдиним джерелом влади є сама влада. Розміщена в Києва на двох, максимум на трьох вулицях. Бо навіть спроба збору підписів щодо проведення референдуму проти продажу землі завершилася в Центральній виборчій комісії, яка формується тією ж владою. Ми вважаємо, що потрібно прописати чіткі правила, взявши досвід європейських держав».

Війна теж вносить свої корективи до основного закону. «У громадян повинні бути певні обов’язки перед Україною. Це ми бачимо на прикладі особливого району Донецької і Луганської області, – каже Володимир Макарчук. – Коли громадяни, які вчора вимагали «Путин, приди!» – сьогодні вимагають від України пенсій. Коли громадяни пам’ятають тільки про свої права і забувають про свої обов’язки.

У зв’язку подіями на Сході країни і в Криму потрібно говорити про те, що права є невід’ємними від обов’язків. І якщо буде так – будемо мати сильну державу».

«Наша влада дуже ревниво ставиться до будь-яких питань, пов’язаних із Конституцією. Тому, що її найперше потрібно було би виконувати цій владі, – каже Юрій Ситник. – Очевидно, що зміни до Конституції повинні бути. Бо змінилися умови, в яких перебуває сьогодні Україна».

«Що маємо в результаті дій влади сьогодні? Маємо напівлегітимну систему влади і порушену Конституцію, що не виконується в багатьох частинах. Тому питання внесення змін у Конституцію є дуже актуальним. І новий суспільний договір є теж надзвичайно актуальний. Але ми повинні враховувати реалії, в яких знаходимося. Це напівлегітимна система влади з грубими порушеннями Конституції», заз начає він. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/06/28/u_lvovi_initsiyuyut_obgovorennya_zmin_do_konstytutsii_1355733