«Батьківщина» закликає президента Порошенка внести правки до поданого ним проекту змін до Конституції щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, зробивши їх менш декларативними.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах, народний депутат від «Батьківщини» Борис Тарасюк.

«По-перше, треба говорити, що це не європейська ідентичність, як пропонує глава держави, а європейський, євроатлантичний цивілізаційний вибір.  Друга пропозиція стосується того, що президент не є гарантом курсу членства в НАТО та ЄС, а забезпечує підтримання високого рівня обороноздатності України та дотримання курсу на членство в НАТО», – пояснив він.

Третя пропозиція «Батьківщини» стосується пункту 14 перехідних положень Конституції, що свого часу було включено задля надання можливості Чорноморському флоту Росії зберегти базу на території України. Адже участь в НАТО передбачає можливість розміщення баз Альянсу на території країн-членів.

Борис Тарасюк вкотре нагадав, що повернутися до відкинутого Януковичем курсу на членство в НАТО і ЄС, фракція «Батьківщина» пропонувала ще у 2014-му, одразу після початку російської агресії. Проте, на ухвалення відповідного законопроекту ВР попереднього скликання забракло політичної волі.

«Саме тоді у 2014 році Юлія Тимошенко і фракція «Батьківщина» запропонували провести референдум про членство в НАТО. Тоді ці наміри, незважаючи на конституційно зібрані підписи, були зірвані новообраним президентом України», – додав народний депутат.

За його словами, «тодішній кандидат у президенти Петро Порошенко заявив, що статут НАТО (якого не існує), забороняє країні, яка є в стані війни, членство в НАТО».

«Хочу заявити зі всією відповідальністю, що Статуту НАТО не існує. Є Вашингтонський договір, в якому статті, що обмежує участь в НАТО, не має», – зауважив Тарасюк.