Новий рік – час підсумків, формування планів та реалізації мрій. Це особлива мить, яка дозволяє нам осягнути велич життя, що її дарував нам Господь. В ці дні ми озираємось назад, аналізуємо помилки та досягнення і з надією та вірою йдемо вперед…

Минулий рік для України був непростий – перед нашою Державою постало багато викликів, на які усім нам разом довелося шукати гідну відповідь. І, переконаний, що саме згуртованість, віра у краще і впевненість у завтрашньому дні допомагала усій країні рухатися вперед.
Основне, що нас об’єднувало, підтримувало та скеровувало в правильному напрямку – це загальнонаціональне бажання жити в країні з європейськими цінностями та традиціями. Ми стали сильнішими, виваженішими та мудрішими. Кожен день нас загартовував, формував внутрішній стержень, давав шанси бути справжніми творцями історії. Думаю, що про цей дуже непростий відрізок життя нашої країни напишуть свої праці сотні науковців.

Рік, що минає можна назвати роком нездійснених надій українців. Відчуваючи наближення президентських виборів, нинішня влада, ніби почала змагання – щоб іще пообіцяти українцям. Наприклад, в Уряді вже прогнозують зростання ВВП на 3%. Питання – чому лише на 3%, якщо перспективи в української економіки набагато вищі? Але відповідь на це питання є дуже простою: у сучасній владній верхівці відсутній чіткий менеджмент та будь-яка гідна стратегія розвитку країни. Нам на початку року обіцяли зниження ціни на газ, а в підсумку восени українці отримали платіжки за блакитне паливо зі ще більшими сумами… Contra spem spero – писала Леся Українка, проте надія все ж таки є…

Цьогоріч Юлія Тимошенко презентувала важливу і доволі об’ємну працю «Новий курс України» – в ній чітко окреслені покрокові пункти того, як вийти Україні із затяжної економічної кризи і стати в одну ланку з країнами Європейського Союзу. Лідер ВО «Батьківщини» презентувала своє бачення способів припинення війни на Сході України та можливостей посилення соціального захисту кожного громадянина нашої держави. Окрім того, Юлія Володимирівна підготувала стратегію успішного розвитку молодіжної політики, згідно із якою саме молодь має бути основною рушійною силою розвитку усіх сфер життя України.

Маю велику надію, що у прийдешньому році суспільство буде все більше консолідуватися довкола конструктивних ідей політиків, які мають мету та чітку стратегію розвитку країни! Переконаний, що 2019 рік буде переможним для «Батьківщини» і кожного з нас, для усіх, хто вважає себе гідним Громадянином успішної країни. Вірю, що ми зможемо подолати усі труднощі і наступний рік проведемо у напруженій та невтомній праці, спрямованій на удосконалення нашої держави.

Вочевидь, що одним із основних завдань наступної влади має бути перемога у війні з російським агресором і повернення додому тих українців, які переважно через матеріальну скруту та відсутність державної підтримки, виїхали за кордон, залишивши своїх близьких та рідних. Ми разом маємо побудувати країну, у якій молодь мріяла б працювати і будувати своє майбутнє, у якій кожен, незалежно від того де живе, пишався своєю Батьківщиною!
Кожен із нас повинен усвідомити свою особисту відповідальність за долю України, бо тільки від нас залежить її майбутнє.

Ще раз наголошую, що наступний рік має стати визначальним для України, а відтак і для кожного з нас. Бажаю Вам невичерпного натхнення, віри у краще прийдешнє і нових звершень у 2019 році! Мирного нам неба, міцного здоров’я, а, головне, сили для того, аби творити по-справжньому успішну Українську державу!

Фейсбук, 31 грудня 2018 року.