Сьогодні в Україні, як і у всьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». 

У цей день 1945 року набув чинності акт капітуляції німецьких збройних сил, і саме цей день у Європі відзначають як День перемоги над нацизмом.

Ця дата встановлена для вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих.

Вшановують цього дня воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. Її графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Цей день як ніколи дорогий нам сьогодні, адже український народ знає справжню ціну миру.

Схиляю голову перед тими, кого вже немає з нами. Щиро дякую усім тим, хто й сьогодні продовжує боронити рідну землю від ворога.