Надзвичайно красивий день. День нашої української вишиванки.

Наша вишивка дуже давня. Я бачила сорочку з Черкащини, усіяну «свастиками» – праарійськими символами Сонця. Мені показували вишиванку з центральної Африки «за подільськими мотивами» і давню індійську сорочку, оздоблену орнаментом «з Ніжина»…

Такі «хрестики», «півники», «ромби» – є, мабуть, у кожного народу, у кожної нації, кожної культури. Бо це поза часом. Це графічні символи ДНК нації та таємний давній «штрих-код» народу. Але, певно, тільки у нас вишиванка стала символом боротьби, незламності нації, нескореності і прагнення до волі. Вдягнути сорочку – то був виклик і акт певної громадянської мужності. Я – українка!

Сьогодні вишиванку вдягають майже всі. І багато кого це обурює. Мовляв, корупціонери та чиновники не мають права ганьбити наші символи… А я за те, щоб носили. Хай вдягають.

Мені здається, що у вишитій сорочці людина стає бодай на йоту чистіша в помислах та діях. Вишита сорочка – то наша сила і наш оберіг! Вона вдосконалює душу і пом’якшує серця, змушує замислитися над долею України.

Вітаю всіх з Днем вишиванки. Будьте гарними всі сьогодні 🙂. Я також вдягнула свою улюблену вишиванку на роботу. Боротьба продовжується 🙂

«Червоне – то любов, а чорне – то журба!» Хай у всіх у нас буде більше в житті любові, кохання, краси. І якомога менше – журби!

Гарного дня всім!