1 листопада на Львівщині пройшли заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Як повідомляє пресслужба обласної «Батьківщини», партійці Львова разом із мешканцями міста, представниками влади, громадськими активістами відвідали Личаківський цвинтар.

Учасники дійства поклали квіти до Меморіалу воїнам Української галицької армії, до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту».

«Бувають такі моменти в історії, коли треба діяти твердо й рішуче. Саме так діяли українці у Львові в листопаді 1918 року і перемогли. На мою думку, нинішній українській політиці часто бракує саме рішучості та твердості, особливо, коли треба захистити інтереси людей, громади від забаганок олігархів і місцевих багатіїв», – зазначила голова Львівської міської парторганізації Наталія Тимчій.

Довідково. Нагадаємо, 1 листопада 1918 року у Львові було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку, яку очолив сотник Українського Січового Стрілецтва, вихованець Станіславівського «Пласту» Дмитро Вітовський. Упродовж майже п’яти місяців нинішній Івано-Франківськ був столицею ЗУНР на чолі з президентом, доктором Євгеном Петрушевичем.