Активно говорити про впровадження інклюзивної освіти в Україні почали лише впродовж останніх кількох років. Не так давно під інклюзію було адаптоване законодавство і перші зміни почали впроваджуватися на рівні загальноосвітніх шкіл.

Загалом у країні є приблизно 47 тисяч дітей із особливими освітніми потребами. І для них держава просто зобов’язана забезпечити вільний доступ до отримання освіти – чи то середньої, чи то вищої. Але, вочевидь, мушу констатувати той факт, що в Україні ще багато потрібно зробити, аби наблизити інклюзивну освіту до європейського рівня. Проте повільно, але впевненими кроками ми все ж таки у цьому питанні йдемо вперед.

Нині у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка запустили ліфт для маломобільних людей. Мета цього заходу благородна – підтримати впровадження інклюзивної освіти у вишах та нормалізації інвалідності задля побудови громадянського суспільства.

Окрім того, в Університеті започатковують серію лекцій для персоналу навчального закладу, щоб уберегти від стигматизації людей з особливими потребами.

Вірю, що таким чином Київський університет стане безбар’єрним середовищем для отримання освітніх послуг здобувачами із особливими потребами. Тим паче, що в цьому виші навчаються 40 маломобільних студентів.

Дякую ідейному натхненнику реалізації цього проекту ректору КНУ ім. Тараса Шевченка Леоніду Губерському і впевнений, що таким чином він показує приклад для своїх колег з інших закладів вищої освіти України.