Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко є однією із найпотужніших і найвпливовіших політичних сил України. Партію вперше представлено у Верховній раді 3 2002 року, а з 2008-го вона є членом наглядової ради Європейської народної партії. Юлія Тимошенко в жовтні 2011 року стала політв’язнем злочинного режиму Януковича, була засуджена до семи років ув’язнення завигаданими обвинуваченнями. Після Революції Гідності була реабілітована Верховним Судом і Європейським судом з прав людини «за відсутністю події злочину». Партія від часу заснування декларує поєднання національних, демократичних, християнських цінностей, реформаторства, патріотизму, державної солідарності, прав і свобод громадян, побудову конкурентоспроможної держави європейського типу.

Партія «Батьківщина» є однією з найбільш структурованих політичних сил, осередки якої діють  в усіх регіонах України, в тому числі і в Бориславі. Сьогодні наша розмова із Олегом Вітковичом – людиною, яка кілька місяців тому очолила міську організацію партії «Батьківщина», – про нинішній день, про нові завдання і виклики…

Новообраний керівник – корінний бориславець, після  закінчення ЗОШ №1 вступив у Львівське училище спортивного профілю, згодом до Львівського Національного університету фізичної культури та спорту. Закінчив навчання, отримав диплом, одружився. Кілька років працював у на будівництві в Бельгії і добре знає ціну зароблених важкою працею далеко від рідної домівки грошей.

Олег Віткович дав згоду очолити міську організацію «Батьківщини» міста Борислава тому, що переконаний:  наша молодь не повинна  рятуватися від  фінансової безвиході  по закордонних заробітках. 

– Знаєте, навіть працюючи далеко за кордоном, ми завжди були поряд з Україною, ми жили Україною. У нас була українська діаспора, українська суботня школа. Ми навіть створили свою футбольну команду, яка два роки поспіль ставала переможцем Робітничої Ліги Антверпену. Правда, ще не було тоді української церкви, тому ми ходили до католицького храму. А середнього сина повезли в Брюссель у храм УГКЦ, щоб охрестити. Там працював отець Тео, бельгієць, який достатньо добре знав українську мову.

Під час Помаранчевої революції, попри небезпеку отримати депортацію за нелегальне проживання,  дуже багато українців своїми автомобілями добиралися з Антверпена до посольства Українив Брюсселі, щоб взяти участь у виборах. Ми вивішували  державні прапори з автомобілів, і відчували підтримку навіть місцевого населення. Те піднесення  важко передати словами. Всі вірили, що нарешті Україна вирветься із  московських лабет. В Антверпені проживало кілька десятків українських сімей, з якими можна було спілкуватися українською. І всі ми були однією великою українською родиною, знаходили спільну мову і з білорусами, і з грузинами…

– Пане Олеже, а звідки все ж береться патріотизм? Що змусило навіть там, в Бельгії  ризикувати комфортом  і навіть попри небезпеку депортації добиратися до Брюсселя, щоб долучитися до всеукраїнських виборів. Батьки так виховували?

– Не можна навчитися патріотизму. Ти або любиш свою країну, або ти до неї байдужий. І в нашій родині все було само собою, нікого не треба було переконувати. Це ж зрозуміло – твоя країна Україна і ти повинен її любити і все робити для її процвітання, для добробуту свого народу.

– Скажіть, а чому серед політичних партій Ви обрали саме Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»?

– Як я вже сказав,  це єдина патріотична сила, яка прагне змінити на краще життя країни, народу, керівник якої не злякався репресій. І хоч я не завжди згоден з Юлією Тимошенко, часто дискутуємо з керівництвом, але переконаний – це проукраїнська патріотична партія, яка вже багато зробила, щоб витягнути Україну з московського зашморгу і твердо вірю, що їй це під силу. Ми маємо лідера, якого поважає і шанує світова спільнота.

У найскладніших для держави ситуаціях  партія «Батьківщина» завжди займала чітку проукраїнську позицію. Ви згадайте, скільки активістів «Батьківщини» брали участь у подіях Помаранчевої революції, Революції Гідності,  у Бориславі, в усіх акціях завжди активними були і члени нашої міської організації. Це партія, яка зажди була з народом і якій під силу вирішувати найскладніші проблеми. Власне тому, коли мені запропонували очолити міську організацію, я все продумав, зважив і вирішив, що цінності цієї політичної сили співзвучні із моїми світоглядними цінностями, а відтак дав згоду очолити міську організацію.

Цього року, коли надзвичайно складна ситуація у зв’язку з пандемією COVID–19 та карантинними заходами, наш партосередок  з перших днів спрямував усі зусилля на допомогу найбільш незахищеним людям: пенсіонерам, самотнім, малозабезпеченим. Дуже нам допомагає молодіжна структура, яку очолює Христина Кобзей та відчуваємо жіночу підтримку наших волонтерок під керівництвом Наталії Штереб. Саме вони разом із місцевими підприємцями активно допомагають самотнім людям.  Зокрема, багато допомагає наш однопартієць підприємець Володимир Голобутовський, завдяки його небайдужості ми допомогли десяткам мешканців нашого міста. Наші однопратійці переконані, що добро, зроблене ближньому, завжди віддасться сторицею

– А яка чисельність міської організації «Батьківщини» у Бориславі?

–  Нещодавно ми оновили наші списки, маємо близько півтори сотні нових прихильників, загальна кількість – понад 450 чоловік. Також пожвавили роботу із первинними організаціями, зокрема в таких населених пунктах як Східниця, Попелі, Ясениця-Сільна, Уріж. Зовсім скоро вибори керівних структур територіальних громад і ми до них теж посилено готуємося. Звичайно ж, запрошуємо до себе усіх, хто поділяє ідеї «Батьківщини»: патріотизм, вирішення нагальних проблем людей, демократичні і християнські цінності, вступ до Європейського Союзу. Все це поєднано навіть у назві партії. Україна має всі можливості стати успішною європейською державою і задля такого майбутнього варто діяти і працювати.

– Що ж, дякую, пане Олеже, за цікаву розмову і нехай збуваються всі задуми задля гідного майбутнього нашої держави.

Джерело: Нафтовик Борислава