Процес децентралізації, запропонований урядом, спрямований фактично на знищення українського села.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник Голови партії Іван Кириленко у Лубнах.

Під час свого візиту на Полтавщину Іван Кириленко відвідав Лубни, зустрівся з партактивом краю і обговорив питання децентралізації та майбутніх виборів до об’єднаних територіальних громад регіону.

«Нинішня децентралізація – це ще гірше, ніж колишнє примусове об’єднання в колгоспи. Головна мета тих, хто пропагує цей процес, – економія. Але як економити? Закрити школу, амбулаторію, дитячий садок? Так, грошей витрачатиметься менше. Але ж хто і коли врахує те, як нещадно така децентралізація пройде по душах селян?» – обурився депутат.

За його словами, українське село потребує термінової допомоги. Найвищий рівень безробіття, найнижчий рівень соціального захисту, пияцтво і знанепад, – ось такі ознаки сучасного села, зауважив Іван Кириленко.

«Село має стати локомотивом, який виведе економіку держави з прірви. Тому символ України – просту білу сільську хату – треба капітально відремонтувати, щоб вона виколисала і виростила ще не одне покоління українців!» – наголосив він.

Парламентар нагадав також про те, що на Всеукраїнському селянському вічі «Батьківщина» презентувала масштабну програму розвитку села. У стратегії передбачається створення з боку держави умов для розвитку аграрної галузі України, яка може наздогнати такі країни-лідери у цій сфері, як США, Канаду, Норвегію та Данію.

«Віче ухвалило резолюцію — наш план дій на найближчий період. Крім того, 10 тисяч селян, наших однопартійців сказали: ми маємо взяти участь у виборах до місцевих територіальних громад і перемагати. Аби не дати остаточно знищити село й розграбувати землю», – пояснив Кириленко.

Політик заявив, що на Полтавщині напередодні виборчої кампанії команда «Батьківщини» має високий рейтинг, під знамена партії зібрані найкращі, тому перемога на виборах є цілком реальною.

Нагадаємо, у Всеукраїнському селянському вічі, яке відбулося з ініціативи партії «Батьківщина», взяли участь близько 10 тисяч представників з усіх регіонів України. Це лідери громадських селянських організацій, фермери, сільські та селищні голови, депутати місцевих рад від ВО «Батьківщина», а також делегати від профспілок, сільської медицини та освіти.