У щорічному посланні Президента України, яке він сьогодні виголосив у Верховній Раді, не прозвучала стратегія розвитку держави.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко у прямому ефірі телеканалу «NewsOne».

«Президент говорив як людина, яка ні за що не відповідає. Стратегії для держави оголошено не було, була точно оголошена стратегія його приватного бізнесу», – зауважила вона.

Парламентар нагадала, що глава держави у парламенті сказав знакові речі: недовір’я людей до державних інституцій переростає в глибинну апатію й агресію.

«Головне, що результатом цих 144 реформ, які проводить влада, якраз і є зневіра, апатія й агресія. Це і є оцінка нинішніх реформ», – вважає політик.

На її думку, «президент говорить так, наче він з космосу спостерігає, наче він тут ні при чому».

«Якщо коротко сказати, про що говорив Порошенко:  перше – усе прекрасно, друге – усе продовжуватиметься так само, жодних змін не буде, і третє – можливо у вас апатія та агресія, але дострокових виборів не буде», – висловила свою оцінку виступу лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також звернула увагу, що у президентському посланні «не було пояснення для людей, чому ціни зростають кожен день, чому економіка трагічно впала, чому пенсії – близько тисячі гривень і мінімальна заробітна плата – 3 200».

Окрім того, глава держави, на її думку, «не міг пояснити, чому тарифи захмарні, він не торкнувся жодного питання, яке реально цікавить країну».

Голова фракції натомість розкритикувала президента за намагання запровадити розпродаж сільськогосподарської землі та проведення приватизації стратегічних об’єктів, адже «він хоче брати участь у цьому дешевому розпродажі стратегічної власності».

Лідер «Батьківщини» також нагадала про свій заклик  провести в Верховній Раді стратегічну нараду керівництва країни, лідерів парламентських фракцій та позапарламентських демократичних партій для обговорення трагічної економічної ситуації в Україні та вироблення стратегії виведення держави з кризи.

«Коли почався політичний сезон я запропонувала: давайте відкладемо всі протистояння, сядемо за круглий стіл у парламенті,  адже у нас парламентсько-президентська форма правління, і обговоримо негайну зміну стратегії країни. Якщо ми цього не зробимо, то країна й надалі скочуватиметься у прірву», – уточнила депутат.

Юля Тимошенко висловила жаль, що «жоден лідер фракції не відповів, президент пропустив все повз вуха, уряд і прем’єр теж не почули цієї пропозиції».