Закон про державну мову приймався не проти когось. Він приймався задля упорядкування вживання в Україні української мови як державної.

Бо жодна інша країна, окрім України, не захищатиме українську мову. Кожна захищатиме свою.

На жаль, за всі ці роки найбільш непошанованою в Україні мовою була українська мова. Ми зобов’язанні поставити крапки над «і»…

Будь-яка європейська держава має спеціальний закон, який регулює порядок функціонування їхніх мов. Окремо можливо прийняття законів, які регулюють питання функціонування мов нацменшин.

Тому після того, як закон про державну мову запрацює, парламент може прийняти окремий закон, що упорядкує порядок функціонування мов нацменшин.

На мою думку, прийняття рішення щодо закріплення на законодавчому рівні порядку функціонування української мови як державної є абсолютно державницькою позицією.

Бо для Путіна та проросійських сил мова є засобом експансії та засобом інформаційної війни, а потім і реальної війни. Путін говорить, що там де звучить російська мова – там інтереси його та інтереси Кремля, і там він буде вести загарбницьку війну.

Маємо серйозно подумати про це і припинити будь-які розмови про насильницьку українізацію. Українська мова має об’єднувати, а не роз’єднувати українців, бо це свого роду ще одна наша зброя проти агресора.