Партія «Батьківщина» вважає «формулу Штайнмаєра» неприпустимою для України, а її підписання в Мінську – прямою загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету нашої країни.

Про це у вівторок, 1 жовтня, написала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук лідер партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“Ми звертаємося до президента з проханням терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода”, – додала вона.

Під час виступу з парламентської трибуни у середу, 2 жовтня, Юлія Тимошенко наголосила, що формула Штайнмаєра» неприйнятна для України, а тому Верховна Рада у співпраці з президентом має розробити та ухвалити українську формулу досягнення миру та реінтеграції окупованих територій.

“Ця  формула передбачає, що вибори в місцеві органи влади та їхня легалізація на окупованих територіях відбудуться без демілітаризації Донбасу та без відновлення кордону під контролем України, без повернення закону та Конституції України та переміщених осіб”, – зауважила політик.

Юлія Тимошенко також нагадала, що чинний закон про особливий статус Донбасу, ухвалений попереднім скликанням, містить катастрофічні загрози для суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми були єдиною командою, яка голосувала проти цього законопроєкту. І коли сьогодні хтось виступає проти автономії Донецької та Луганської областей, давайте чесно скажемо: фактична автономія була закладена в тому законі про особливий статус», – зазначила Голова партії.

Саме тому, на переконання Тимошенко, зараз потрібно ухвалити такі зміни до закону, які відображатимуть інтереси нашої держави та народу.