У четвер, 31 жовтня, фракція «Батьківщина» у Верховній Раді України підтримала у першому читанні проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції (№2168).

За словами народного депутата України від ВО «Батьківщина» Михайла Цимбалюка, згідно з проєктом, пропонується повноваження щодо формування та реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції та трудових відносин віднести до компетенції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Це збільшить концентрацію важливих сфер та питань в одному міністерстві. Втім, якщо така норма необхідна для якісної роботи Мінекономіки, важливо надати таку змогу», – зазначив політик з парламентської трибуни.

Він додав, що є деякі питання до міністерства щодо того, чи зможуть там фахівці підготувати державну програму щодо проблем вирішення міграції.

«Тим більше в умовах, коли за кордоном на постійній основі працює понад 3 мільйони українців. А Чехія збільшила квоту на заробітчан-українців – 40 тис. осіб», – підкреслив Михайло Цимбалюк.