Cьогодні Всесвітній день охорони здоров’я. Свято, актуальніше за яке тепер годі придумати. Цілий світ бореться з пандемією коронавірусу і побажання доброго здоров’я стало не банальною промовкою, а справжньою вимогою сьогодення.

У нас, в Україні, система охорони здоров’я – окрема сумна тема. За довгі роки так званих «реформ» її було фактично знищено. І лише велика біда змусила державу, владу повернутися до медицини обличчям.

Бо ж раптом з’ясувалося, що лікар та медсестра – це професії не менше важливі, ніж ландшафтний дизайнер або консультант з PR-стратегій.

Епідемія дала нагоду згадати: медицина – це не просто одна зі статей державного бюджету, на якій постійно економлять. Це люди, від яких в буквальному розумінні залежать наші життя.

Я хочу подякувати і низько вклонитися сьогодні всім медикам. Ви – справжні герої, ви кожного дня майже голіруч йдете в бій з хворобою і рятуєте людей в умовах, які вашим закордонним колегам навіть уявити страшно.

Я обіцяю докласти всіх зусиль, аби система охорона здоров’я стала для України незмінним пріоритетом не тільки на час нагальної потреби, а й назавжди.

Світ змінився. Сьогодні сила націй вимірюється не ракетами і заводами, а рівнем медицини та освіти. Хай на зміну народній турботі «Підвези медика!» прийде нарешті і державна турбота «Не забудь про медичну галузь та її працівників!».

Я бажаю всім доброго міцного здоров’я. Бережіть і гартуйте його, адже воно нам ще знадобиться. Не хворійте, будь ласка. Тримайтеся!

Фото: Міністерство охорони здоров’я України