Законом про держбюджет на 2020 рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму двома етапами – з 1 липня та з 1 грудня, яке в цілому за рік становитиме 8%.

Ця інформація наразі не відповідає дійсності, оскільки Уряд прийняв рішення щодо уточнення прогнозу макропоказників на цей рік і визначив індекс споживчих цін на рівні 11,6%. Таким чином, законом про держбюджет занижено розміри прожиткових мінімумів.

У проекті рекомендацій зазначено, що Уряду доручено здійснити заходи щодо наближення у 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величини, яка розрахунково може становити 4251 гривню.

Ця цифра також не відповідає дійсності, оскільки, виходячи з індексу підвищення споживчих цін на 11,6%, очікуються у середньому на одну особу у другому півріччі 2020 року 4549 гривень.

Фракція «Батьківщина» у парламенті зареєструвала Законопроект №1175 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо затвердження прожиткових мінімумів на рівні фактичного розміру», яким передбачаються зміни у державній казні вже цього року.