28 травня, у день 105-тих роковин смерті Івана Франка до історико-культурного заповідника в селі Нагуєвичі на Дрогобиччині з’їхалися десятки знаних істориків, літераторів та архівістів з різних країн Європи.

Як інформує пресслужба Львівського обласного партосередку ВО «Батьківщина», вони вшанували пам’ять геніального українського письменника Івана Франка та презентували сенсаційні наукові роботи.

«Зараз науковці з різних країн долучаються до вивчення творчості Івана Франка, створений фонд премії, яка буде вручена тим науковцям, які подали свої роботи і ми долучаємося як меценати, щоб ця премія була достойна», – каже народний депутат України, голова партії ВО «Батьківщина» на Львівщині Михайло Цимбалюк.

З нагоди роковин у музеї Франка відкрили виставку невідомого сакрального мистецтва, з яким було пов’язане життя письменника. Тут дерев’яні ікони 17-го століття, які раніше слугували окрасою церкви, до якої малий Франко ходив з батьками. Згодом храм згорів, а вцілілі ікони тепер у новій виставковій залі.

До розбудови історико-культурного заповідника в Нагуєвичах долучилися меценати, серед них – депутат Львівської обласної ради від фракції ВО «Батьківщина» Андрій Дуліб’яник.