Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Утвердження і забезпечення прав та свобод людини є головним обов’язком держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.

Криза, політична нестабільність, бідність та соціальна нерівність. Як свідчить історія, це головні передумови для “розквіту” організованої злочинності в будь-якому суспільстві.

Саме за таких умов у першій половині минулого століття сформувалась відома італійська мафія, а 1990-ті стали прямо асоціюватись із бандитизмом. Ці ж умови, на жаль, багато в чому супроводжували Україну протягом майже 30-річної історії її незалежності.

За останні сім років ще й відбулась ескалація жорстокості та насильства, спричинена збройною агресією проти України. А тому поширення організованої злочинності в наших реаліях – скоріше логічна очевидність, аніж випадковість.

Так, станом на 2020 рік Україна за міжнародним рейтингом найбезпечніших для життя країн під назвою Global Peace Index посідала 148-му сходинку зі 163, опинившись між Венесуелою та Нігерією.

Нині взяв участь у круглому столі на тему «Загальний стан протидії кримінальним корупційним правопорушенням на території України за 2020 рік», який організувала ГО «Асоціація слідчих України».

Дякую за якісно проведений захід і за запрошення виступити на круглому столі його ідейному натхненнику екс-заступнику Генерального прокурора України, заслуженому юристу України Олексію Баганцю.